Adressuppgifter

rumfordans@regionhalland.se
Postadress: Rum för Dans, Region Halland, Box 517, 301 80 Halmstad
Besöksadress: Kronobränneriet, Skonertgatan 12 A, 302 28 Halmstad
Fakturaadress: Region Halland, Box 310, 737 26 Fagersta

Region Halland – Kultur i Halland

Verksamhetsledare / konstnärlig ledare Annika Ostwald
telefon: 073-588 93 80
annika.ostwald@regionhalland.se

Verksamhetsledare Marie Jönsson
telefon: 0705-424531
marie.e.jonsson@regionhalland.se

Producent Anna Leppäjoki
telefon: 0725-242281
anna.leppajoki@regionhalland.se (föräldraledig)

Producent Frida Mellberg Boson
telefon: 0725-242281
frida.mellberg-boson@regionhalland.se

Dansutvecklare Marta Vassegård
telefon: 0790-982191
marta.vassegard@regionhalland.se

Scenkonstchef Vicky Sverkerson
telefon: 0705-3756 65
viveka.sverkerson@regionhalland.se

Falkenberg:

Information & publikarbete Helen Tovinger
Telefon: 0346-885058
helen.tovinger@falkenberg.se

Tekniskt ansvarig Magnus Bergman
telefon: 0706-286332
magnus.bergman@falkenberg.se

Kungsbacka:

Producent Per Hemberg
telefon: 0700-833076
per.hemberg@kungsbacka.se

Press

För presskontakter, pressbilder och pressbiljetter kontakta:

Marknadsförare Rum för Dans Eva Ralph
telefon: 0766-950471
eva.ralph@regionhalland.se

Marknadsförare Kungsbacka Teater Viktoria Forsberg
telefon: 0300-834897
viktoria.forsberg@kungsbacka.se

Nyhetsbrev & sociala medier

Du kan få nyhetstips om kommande föreställningar till din mejl-adress. Anmäl dig här!

Vi finns på Facebook där du kan få tips och nyheter. Gilla vår sida på Facebook: Rum för Dans

Du hittar oss också på Instagram @rumfordans